Akcja “odwiedź mój meczet”. Przybędą politycy i duchowni

Poinformuj innych:

Pixabay

Rada Muzułmańska Wielkiej Brytanii (RMWB) zaprasza osoby niebędące muzułmanami do odwiedzenia jednego ze 150 meczetów w Wielkiej Brytanii. Jest to część akcji “odwiedź mój meczet”, która ma na celu walkę z negatywnym postrzeganiem islamu na świecie.

Organizatorzy przewidują, że w akcji weźmie udział co najmniej kilkanaście tysięcy osób. “The Guardian” podaje, że zwiedzający usłyszą podstawowe zasady islamu i wpływ mahometanizmu na codzienne życie. Planowane jest również przedstawienie projektów społecznych i charytatywnych podejmowanych przez muzułmanów. – Po wprowadzeniu dekretu imigracyjnego prezydenta Donalda Trumpa i zamachu w meczecie w Kanadzie, ten dzień jest bardzo potrzebnym lekiem na trującą atmosferę, w której się znaleźliśmy – mówi Harun Khan, sekretarz generalny RMWB.

Dodał, że akcja stanowi doskonałą okazję dla wszystkich muzułmanów i „niemuzułmanie” do spotkania i odnowienia więzi przyjaźni.

– To fantastyczna szansa, aby poznać swoich sąsiadów. Chcę, żeby Londyn był miastem, w którym nie tylko żyjemy obok siebie, ale poznajemy się i budujemy relacje jako przyjaciele – napisał na Twitterze Sadiq Khan, burmistrz Londynu.

Wizyty w lokalnych meczetach zapowiedzieli brytyjscy posłowie oraz przedstawiciele angielskiego Kościoła katolickiego i anglikańskiego.

Poinformuj innych:
Źródło:

pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *