Atak na dom francuskich zakonnic

Poinformuj innych:
YouTube

YouTube

Wczoraj wieczorem miał miejsce atak na dom spokojnej starości dla emerytowanych zakonników i sióstr zakonnych w Montferrier-sur-Lez na południu Francji. Prefektura departamentu Herault podała, że zamordowano pracownicę ośrodka przy użyciu noża. Początkowo informowano o śmierci zakonnicy. Trwa obława na sprawcę napaści. Francuskie służby wykluczają atak terrorystyczny.

Wczoraj około godziny 22.00 uzbrojony napastnik w kominiarce wtargnął na teren ośrodka. Niektóre źródła podają, że mężczyzna miał przy sobie nóż i strzelbę, tzw. obrzyn. Do akcji wkroczyła specjalna jednostka policji, która stara się ustalić tożsamość sprawcy.

 – Ok. godz. 22 pracownica tego domu spokojnej starości skontaktowała się z żandarmami, mówiąc, że została zaatakowana przez mężczyznę – powiedział prokurator Montpellier Christophe Barret. Kiedy żandarmi odnaleźli tę kobietę, była “w szoku, ale cała i zdrowa”. Niektóre źródła podają, że była to dozorczyni.

Napastnik śmiertelnie dźgnął nożem inną pracownicę ośrodka. Po dokonaniu morderstwa sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja próbuje ustalić miejsce jego pobytu.

Oprócz jednej zamordowanej osoby, kilkakrotnie dźgniętej nożem, nikomu nic się nie stało. W domu spokojnej starości w Montferrier-sur-Lez mieszka obecnie ok. 60 osób. Pracownicy i pensjonariusze ośrodka są bezpieczni.

Poinformuj innych:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *