Indonezja kolejnym celem islamistów

Poinformuj innych:

twitter.com/EnglishAlwaght

Mężczyzna powiązany z Państwem Islamskim zaatakował na wyspie Jawa (Indonezja). Zdetonował ładunek wybuchowy i domagał się uwolnienia bandytów z islamskich organizacji.

Do ataku islamisty doszło dziś rano w miejscowości Bandung na Jawie, wyspie należącej do Indonezji. Uzbrojony napastnik najpierw zdetonował bombę w okolicy budynku, gdzie znajduje się urząd, a następnie wszedł do środka. Miał ze sobą nie tylko broń, ale i kolejny ładunek, którym cisnął w stronę osaczających go policjantów. Udało mu się schronić w sąsiednim budynku, ale  funkcjonariusze zatrzymali go i przewieźli do szpitala, gdzie zmarł z powodu postrzału w brzuch. Policja twierdzi, iż był członkiem Jemaah Ansharut Daulah (JAD) – islamskiej organizacji powiązanej z IS.

Z zeznań świadków wynika, że zamachowców mogło być dwóch. Zabity napastnik przyjechał na motorze razem z kolegą, który opuścił plac tuż po wybuchu. Wersję tę potwierdza rzecznik prasowy miejscowej policji, Yusri Yunus. Mimo usilnych starań władz Indonezji, kraj ten nadal znajduje się na celowniku Państwa Islamskiego – mimo że żyją tam w większości muzułmanie. Rok temu islamiści z IS przeprowadzili w Indonezji serię zamachów samobójczych.

Poinformuj innych:
Źródło:

wp.pl, tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *