Imigranci na promie pasażerskim

Poinformuj innych:

Wikimedia Commons

Grupa nielegalnych imigrantów wywołała zamieszki na promie pasażerskim. Spółka, do której należy statek, już wcześniej transportowała pasażerów i islamistów razem.

“La Stampa” podaje, że około 60 nielegalnych imigrantów z Afryki Północnej wydalonych z kraju na mocy decyzji w nocy z poniedziałku na wtorek znalazło się bez nadzoru na statku “Janas”, na którym przebywało 200 zwykłych pasażerów.

Spółka, do której należy statek, oznajmiła później, że wcześniej przewoziła deportowanych imigrantów na jednym statku ze zwykłymi pasażerami. Otrzymywali oni osobne kajuty z dala od innych pasażerów. Wcześniej nie dochodziło jednak do zamieszek.

Trwająca przez całą noc awantura wybuchła po zamknięciu baru pokładowego, którego asortyment i godziny otwarcia nie spodobały się obcym. Świadkowie opowiadali o zdewastowanych kajutach, bójkach, kradzieżach, molestowaniach, próbach napadów rabunkowych i przedostaniu się awanturników do zamkniętych pomieszczeń promu.

Przedstawiciel spółki w oświadczeniu podał, że nie było żadnych szkód materialnych oraz że nikt z załogi ani pasażerów nie ucierpiał.

Ranem w porcie pod prom przybyli policjanci i aresztowali imigrantów.

Poinformuj innych:
Źródło:

sputniknews.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *