Imigranci zaatakowali w Szwecji. Policja użyła broni

Poinformuj innych:

twitter.com/War_Reporter_

Szwedzka policja potwierdziła dzisiaj, że użyła broni w celu opanowania zamieszek, do których doszło wczorajszego ranka w sztokholmskiej dzielnicy Rinkeby. Dzielnica jest zamieszkana w większości przez imigrantów.

– Nie były to strzały ostrzegawcze, ale nikt ranny nie zgłosił się do szpitala – informuje policja w komunikacie. Policjant został zmuszony do strzałów, gdy grupa młodzieży rzucała w jego stronę kamieniami.

Do zamieszek doszło po tym, jak patrol policji zatrzymał na stacji metra poszukiwanego mężczyznę. Banda około 50 napastników podpaliła kilka zaparkowanych w okolicy samochodów oraz splądrowała okoliczne sklepy. Dwie osoby, w tym właściciel jednego z butików, zostały pobite. Zaatakowano też dziennikarza.

Dyrekcja komunikacji miejskiej wycofała na pewien czas autobusy z podpalonej dzielnicy. Dzisiaj rano sytuacja została opanowana.

Pytani przez telewizję SVT mieszkańcy Rinkeby określili swoją dzielnicę jako “strefę wojny” lub “getto nad którym nie ma kontroli”. Policja wysłała we wtorek dodatkowe patrole do Rinkeby oraz na inne przedmieścia, gdzie może dojść do podobnych wydarzeń.

Władze dzielnicy twierdzą, że była to “walka między policją a przestępcami”.

Poinformuj innych:
Źródło:

gosc.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *