Izraelski nalot na Syryjczyków

Poinformuj innych:

wikimedia commons

Izraelskie lotnictwo przeprowadziło dzisiaj nalot na syryjskie miasto al-Kunajtira. Miejscowość znajduje się w południowo-zachodniej Syrii. Syryjczycy uważają, że jest to “pomoc formacjom zbrojnym” wrogim wobec rządu i narodu.

Śmigłowiec Sił Powietrznych Izraela zaatakował jeden z domów mieszkalnych. Nie wleciał jednak w przestrzeń powietrzną Syrii. Pocisk został wystrzelony z obszaru Wzgórz Golan, które znajdują się pod okupacją izraelską.

Nikt nie został ranny. Damaszek określił atak jako “rażący”. Zauważa też, że jego celem było udzielenie pomocy uzbrojonym bandom. Władze zapewniają też, że nalot nie zmusi do odwrotu syryjskich wojsk, którzy w tym rejonie walczą z islamistami.

W połowie stycznia dowództwo syryjskiej armii poinformowało, że Siły Powietrzne Izraela ostrzelały lotnisko wojskowe al-Mezza, położone na zachód od Damaszku.

Stosunki między Damaszkiem a Tel Awiwem pozostają napięte, w szczególności z powodu sporu terytorialnego o Wzgórza Golan. Izrael okupował je po zakończeniu wojny sześciodniowej w 1967 roku, jednak Damaszek nadal uważa to terytorium za swoje.

Poinformuj innych:
Źródło:

sputniknews.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *