Kilkudziesięciu bandytów IS zlikwidowanych

Poinformuj innych:

twitter.com/melisaraimmo

Tureckie wojsko poinformowało o zlikwidowaniu 65 członków Państwa Islamskiego. Kilkudziesięciu innych zostało rannych. Bandyci IS padli w walkach w okolicach al-Bab.

Tureccy wojskowi informują, że Państwo Islamskie poniosło straty w czasie walk o al-Bab na północy Syrii podczas wspólnej operacji sił zbrojnych Turcji i Wolnej Armii Syrii (WAS). Nie podano informacji o stratach własnych.

Walki na przedmieściach miasta rozpoczęły się pięć miesięcy temu. Tureckiej armii nie udało się jednak dotąd zająć miasta, mimo dużych strat zadanych islamistom. Według wyliczeń tureckiego sztabu generalnego, liczba zlikwidowanych bandytów kalifatu sięga już ponad pół tysiąca, zaś po stronie tureckiej zaledwie 19 wojskowych. Nie wiadomo nic na temat strat w szeregach WAS. IS poinformowało natomiast o zniszczeniu 10 tureckich czołgów typu Leopard.

Ofensywa na al-Bab wpisuje się w ramy operacji „Tarcza Eufratu”, którą turecka armia i jednostki WAS prowadzą od 24 sierpnia ubiegłego roku. Głównym celem misji jest wyzwolenie przygranicznych obszarów od ekstremistów IS i kurdyjskich powstańców, a także utworzenie stref bezpieczeństwa.

Poinformuj innych:
Źródło:

sputniknews.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *