Kontrwywiad niemiecki: 1600 terrorystów na terenie kraju

Poinformuj innych:

YouTube

– W Niemczech przebywa obecnie 1600 osób zaliczanych przez kontrwywiad do środowiska islamistyczno-terrorystycznego – ostrzega Hans-Georg Massen, szef Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV).

Pod koniec roku szacowano, że liczba potencjalnych terrorystów, którzy stanowią zagrożenie dla państwa wynosi 1,2 tys. Z danych BfV wynika, że 570 z nich jest zdolnych do przeprowadzenia ataku terrorystycznego.

Szef BfV zaznaczył, że jego służby otrzymują codziennie od dwóch do czterech informacji o przygotowywanych zamachach. Tylko przez telefon alarmowy w zeszłym roku wpłynęły 1 104 takie informacje. W 2015 r. było ich 520, a dwa lata wcześniej 103.

– Przestaliśmy żyć w normalnych czasach – mówi Hans-Georg Massen. – W sieci powstają grupy społeczne, można powiedzieć – gminy muzułmańskie, o których świat zewnętrzny dowiaduje się dopiero wtedy, gdy członkowie tych grup zmieniają swoje zachowanie – mówi. – Nie wiemy jaki jest skład tych grup, kto do nich należy – zakończył swoje ostrzeżenie szef BfV.

Niemiecki rząd przyjął tymczasem projekty ustaw mających umożliwić szybszą deportację imigrantów, którym odmówiona azylu, a którzy nie chcą wyjechać dobrowolnie.

Nowe przepisy upoważnią pracowników Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców do kontroli telefonów komórkowych osób, które nie mają dokumentów i ukrywają swoją tożsamość. Projekt ustawy w tej sprawie musi zaakceptować parlament.

Poinformuj innych:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *