Koptowie uciekają z Egiptu

Poinformuj innych:

twitter.com/FoxNews

40 rodzin [czyli około 1 tys. osób – red.] opuściło miasto al-Arisz na północnym Synaju. Powodem jest strach przed krwawym terrorem muzułmańskim.

Przed obaleniem porządku w krajach północnoafrykańskich oraz na Bliskim Wschodzie, zwanym ironicznie “arabską wiosną” w regionie żyło około 5 tys. chrześcijan. W ostatnich dniach liczba ta wynosiła 1,7 tys., zaś w ostatnich dniach spadła poniżej tysiąca.

W ciągu ostatnich dni zamordowano 7 chrześcijan. W poprzednich tygodniach miały miejsce podobne morderstwa. Zamordowani byli paleni żywcem, zabijani od kuli lub poddawani dekapitacji. Palono też domy rodzin chrześcijańskich. Żona jednej z ofiar zeznała, że islamiści mieli przy sobie listę chrześcijańskich mieszkańców całej dzielnicy.

Część koptyjskich rodzin, które uciekły z al-Arisz, została przyjętych przez protestancką wspólnotę w mieście Ismailia nad Kanałem Sueskim. Wspomagają je tam materialnie i opieką medyczną nie tylko chrześcijanie, ale też muzułmanie. Inni uchodźcy udali się do swoich krewnych w Suezie czy w stołecznym Kairze.

Poinformuj innych:
Źródło:

naszdziennik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *