Media: atak rakietowy na Rijad

Poinformuj innych:

Muhaidibi, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Gazeta “Al-Masdar” ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich poinformowała o ataku rakietowym wymierzonym w stolicę Arabii Saudyjskiej. Władze twierdzą, że zgiełk i wybuchy nastały w wyniku trzęsienia ziemi lub upadku meteorytu.

Pocisk “Borkan-1” uderzył w bazę wojskową Mazahimiya na zachód od Rijadu. Nie wiadomo na razie nic o ofiarach. Saudyjskie władze wydały sprostowanie. Twierdzą, że zgiełk i wybuchy to efekt trzęsienia ziemi lub uderzenia meteorytu. Niektóre media mówią o wprowadzeniu stanu wyjątkowego.

Rebelianci Huti informują, że rakieta będąca modyfikacją radzieckiej R-17 została wystrzelona przez jemeńskich wojskowych wiernych byłemu prezydentowi Ali Abd Allah Salihowi.

Nie jest to pierwszy atak na Arabię Saudyjską. We wrześniu “Borkan-1” już trafił w cel w saudyjskim mieście Taif w południowo-zachodniej części kraju. Rebelianci Huti zapowiedzieli, że następnym celem będzie Rijad.

Arabia Saudyjska stoi na czele koalicji, która stara się przywrócić do władzy w Jemenie sunnickiego prezydenta Abd Rabbo Mansour Hadiego. Sprzeciwia się jej zbrojne skrzydło bojówek Huti — szyicki ruch “Ansar Allah” i lojalna wobec byłego prezydenta Ali Abd Allah Saliha armia. W kraju działa również kilka grup terrorystycznych oraz Państwo Islamskie.

Poinformuj innych:
Źródło:

sputniknews.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *