Modlitwa do świętego Efrema

Poinformuj innych:

Jak widzicie, na naszej stronie zawsze wyświetla się modlitwa do świętego Efrema, patrona Asyryjczyków. Mieliśmy wiele zapytań od naszych Czytelników oraz osób sercem i czynem popierających naszą akcję o to, skąd ona się właściwie wzięła? Przyznaję – to moja sprawka.

Modlitwę napisałem osobiście w zeszłym roku. Z jednej strony był to spontaniczny akt twórczy, z drugiej efekt głębokiego wchodzenia w tematykę asyryjską. Postać świętego Efrema nie była mi wcześniej za bardzo znana. A dzięki naszej akcji “pojawił się” św. Efrem, który nie tylko jest patronem Asyryjczykow, ale także świętym Kościoła katolickiego, Cerkwi prawosławnej i wszystkich Kościołów wschodnich oraz jednym z trzech doktorów Kościoła.

Po napisaniu modlitwy, jej treść poddałem konsultacji profesorowi Abdalli z UAM w Poznaniu, który, po wprowadzeniu kilku poprawek, dodał dwie ostatnie linijki. Można powiedzieć, że modlitwa jest darem dwóch serc: polskiego i asyryjskiego. Staram się nią modlić przynajmniej raz w tygodniu. Oprócz tego upowszechniam ją przy okazji spotkań, akcji, zbiorek, dołączam ją także do rozdawanych przez nas egzemplarzy książki “Seyfo”, która opowiada o ludobójstwie chrześcijan na Bliskim Wschodzie, które miało miejsce sto lat temu.

Jesteśmy Polakami. Mimo to – w geście solidarności z tymi, którzy przeżywają piekło wojny, a mimo to nie uciekają do Niemiec, lecz czekają na zakończenie fali nienawiści i pokój – zachęcam do odmawiania tej modlitwy. Ona nic nie kosztuje, zaś wezwanie za pośrednictwem świętego Efrema z pewnością nie pozostawi Pana obojętnego na to, co teraz tam się dzieje.

modlitwa

Poinformuj innych:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *