Opozycja syryjska współpracuje z al-Nusrą

Poinformuj innych:
Wikimedia Commons

Wikimedia Commons

Szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow podczas rozmowy z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym, wyraził zaniepokojenie faktem, że syryjska opozycja nie tylko nie przestrzega rozejmu, ale również podejmuje wspólne akcje z bandytami Frontu al-Nusra.

– Ławrow ponownie zwrócił uwagę na to, że szereg formacji antyrządowych, których w Waszyngtonie nazywają “umiarkowanymi”, nie tylko odmówił przestrzegania rosyjsko-amerykańskiego porozumienia potwierdzającego rozejm i zapewniającego dostęp misji humanitarnych z 9 września, ale zamiast tego łączy się z Dżabhat an-Nusrą, kontynuując działania zbrojne przeciwko syryjskiej armii ramię w ramię z tym pododdziałem Al-Kaidy – podaje resort polityki zagranicznej Rosji w oficjalnym komunikacie.

W dniu 19 września w Syrii wygasł rozejm. Strona rosyjska podkreślała, że przestrzega go tylko Damaszek, a opozycja i różne ugrupowania terrorystyczne wykorzystywały zawieszenie broni do przegrupowania sił. Jednocześnie Moskwa podkreśla, że USA do tej pory nie wywiązały się z zobowiązań dotyczących odseparowania opozycji od ugrupowań terrorystycznych.

dc

Poinformuj innych:
Źródło:

Sputniknews.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *