Organizator ataku w Stambule zatrzymany

Poinformuj innych:

/twitter.com/Piovegovernolad

Organizator zamachu w Stambule, w którym zginęło 39 osób został zatrzymany. To obywatel Francji.

– Potencjalny organizator zamachu na klub Reina, w którym zginęło 39 osób, został zatrzymany w Stambule – informuje gazeta “Cumhuriyet”.

Podejrzany to obywatel Francji tureckiego pochodzenia, który znajdował się na liście poszukiwanych w związku z podejrzeniem o związki z Państwem Islamskim. Wynajmował on jedno z mieszkań, w którym ukrywał się sprawca zamachu, Abdulkadir Maszaripow. Zatrzymany od 2009 roku mieszka we Francji.

Do ataku na klub nocny Reina w tureckiej metropolii doszło w noworoczną noc. Uzbrojony w karabin automatyczny terorysta zastrzelił policjanta, który ochraniał klub, a następnie wtargnął do pomieszczenia, gdzie znajdowało się ponad 700 osób i otworzył ogień. Zginęło wówczas 39 osób, a 69 zostało rannych. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

Sprawca zamachu został zatrzymany 16 stycznia w trakcie operacji antyterrorystycznej w dzielnicy Esenyurt, położonej w europejskiej części Stambułu. Razem z nim zatrzymano trzy kobiety i jednego mężczyznę. Byli to obywatele Kirgistanu, Egiptu, Senegalu i Somalii.

Poinformuj innych:
Źródło:

sputniknews.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *