Czy salezjanin został ukrzyżowany?

Poinformuj innych:

Od wczoraj media podają informację o tym, że o. Tom Uzhunnalil został ukrzyżowany. Fakt ten nie został jednak potwierdzony, zaś samo zgromadzenie księży salezjanów prosi, by nie podawać niesprawdzonych informacji.

– Nie mamy absolutnie żadnych informacji – powiedział rzecznik salezjańskiej inspektorii Indii-Banglore, o. Mathew Valarkot. Salezjanie apelują też o nierozsiewanie niepotwierdzonych informacji na ten temat. “W ostatnim czasie nie dotarła do nas żadna wiarygodna informacja, która dotyczy aktualnego miejsca pobytu i sytuacji ks. Toma. Dlatego też gorąco apelujemy do wszystkich zainteresowanych, aby przestali rozsyłać podobne wiadomości, które są niepożądane, wprowadzając w błąd i rozpowszechniając fałszywe pogłoski. Prosimy o dalszą modlitwę w intencji ks. Toma, aby Pan uchronił go od wszelkiego bólu i jak najszybciej wyrwał go ze szponów sił zła” – czytamy w oświadczeniu salezjanów wystosowanym przez ojca Valarkota.

Ojciec Tom Uzhunnalil został porwany podczas ataku na klasztor w Jemenie. W sieci krążyła informacja o planowanym ukrzyżowaniu salezjanina w Wielki Piątek. Internauci zorganizowali krucjatę modlitewną, by do tejże egzekucji nie doszło.

Źródła: onet.pl, wpolityce.pl

Foto: twitter.com/SJCantius

Poinformuj innych:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *