Siły pancerne IS

Poinformuj innych:

twitter.com/DPRKJones

Polskojęzyczny “Sputnik” informuje o prawie niewspominanych w mediach siłach pancernych Państwa Islamskiego. Mimo tego, że IS użyło ostatnio po raz pierwszy czołgów w bitwie, już wcześniej pojawiały się nagrania, na których widać było dywizje pancerne.

Kalifat użył sił pancernych do ataku na kurdyjskie pozycje w północnym Iraku przy granicy z Syrią. Szturm został odparty.

Nie wiadomo, ile czołgów posiada IS. Media – powołują się na służby wywiadowcze – podają, że są to radzieckiej produkcji T-55 i T-72 przechwycone od irackiej armii. T-55 – mimo wyprodukowania w późnych latach 50., są na wyposażeniu ponad 50 armii na świecie.

Państwo Islamskie posiada także amerykański sprzęt, tzw. “Abramsy”. Oprócz tego z amerykańskich fabryk IS posiada haubice i działa polowe. Oprócz tego islamiści dysponują przenośnymi przeciwlotniczymi zestawami rakietowymi (Stinger) oraz Hummery.

Brytyjscy dziennikarze wcześniej ujawnili, że część uzbrojenia IS pochodzi z pomocy udzielonej tzw. “umiarkowanej opozycji”. Zachód na te doniesienia zareagował krótkim stwierdzeniem, że ze strony rządów nastąpiła pomyłka.

Poinformuj innych:
Źródło:

sputniknews.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *