„Nie jest słuszne identyfikowanie islamu z przemocą”

Poinformuj innych:
YouTube

YouTube

Papież Franciszek w trakcie lotu powrotnego z Krakowa do Rzymu wyznał, że nie lubi, kiedy mówi się o “islamskiej przemocy”. Zauważył też, że prawie każda religia ma małe grupy fundamentalistów.

W drodze powrotnej ze ŚDM w Krakowie papież wyraził przekonanie, że niesłusznie identyfikuje się islam z przemocą. – To nie jest prawda – dodał. Dla podkreślenia swych słów powiedział, że każdego dnia we Włoszech pojawiają się informacje o różnych aktach przemocy i zbrodni, których dopuszczają się ochrzczeni katolicy.

Ojciec św. oświadczył, że jeśli miałby mówić o przemocy islamskiej, to  musiałby też mówić o “przemocy katolickiej”. Podkreślił, że prawie we wszystkich religiach istnieją małe grupy fundamentalistów. – My też je mamy – przyznał.

Zdaniem papieża “nie należy mówić, że islam jest terrorystyczny”. Jednocześnie biskup Rzymu jest świadomy istnienia IS i dokonywanych przez jego członków aktów przemocy z brutalnymi egzekucjami włącznie. – Ale jest to grupka – zastrzegł. Dodał też, że długo rozmawiał z imamem (kairskiego uniwersytetu) Al Azhar. – Oni dążą do spotkania – ocenił papież, którego zdaniem dobra koegzystencja jest możliwa.

Franciszek zauważył, że terroryzm pojawia się tam, gdzie nie ma innej opcji. Zwrócił uwagę na to, ze Europejczycy pozostawili wielu młodych ludzi bez ideałów. W konsekwencji sięgają oni po narkotyki lub alkohol, a niektórzy jadą na front i przystępują do grup fundamentalistów.

łc

Poinformuj innych:
Źródło:

deon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *