Trzej podejrzani o terroryzm zatrzymani

Poinformuj innych:

Pixabay

Wczoraj wieczorem aresztowano trzech mężczyzn, którzy podejrzani są o kontakty z Państwem Islamskim. Uczęszczali do tego samego meczetu, do którego przybywał terrorysta odpowiedzialny za zamach na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie oraz morderstwo polskiego kierowcy.

– W Berlinie doszło we wtorek do zatrzymania trzech domniemanych terrorystów podejrzanych o kontakty z Państwem Islamskim – podał wczoraj niemiecki “Bild”. Uczęszczali do tego samego meczetu – Fussilet w dzielnicy Moabit – co Anis Amri, Tunezyjczyk, który dokonał ataku w jarmark bożonarodzeniowy, wcześniej mordując Polaka, który był kierowcą ciężarówki. Zginęło wówczas 12 osób, a ponad 50 zostało rannych.

– Policja przeszukała pomieszczenia meczetu – podaje “Bild”. Przeprowadzono też rewizję w mieszkaniach podejrzanych. Dwóch z nich jest zameldowanych w Berlinie.

Rzecznik prokuratury potwierdził zatrzymanie podejrzanych. Zdaniem śledczych, mężczyźni zamierzali wyjechać w rejon walk na Bliskim Wschodzie. Prokuratura prowadzi postępowanie w związku z podejrzeniem o planowanie aktu terroru skierowanego przeciwko państwu.

Jak zaznacza „Bild”, podejrzani utrzymywali kontakty z IS w Iraku i Syrii, nie planowali jednak konkretnych zamachów na terenie Niemiec.

Poinformuj innych:
Źródło:

naszdziennik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *