Ubiegał się o azyl, a jest oskarżony o 20 morderstw

Poinformuj innych:

Pahu, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

27-letni Syryjczyk stanął dzisiaj przed sądem w Innsbrucku. Jest oskarżony o zabójstwa o charakterze terrorystycznym co najmniej 20 rannych i bezbronnych żołnierzy Assada.

Prokurator podkreśla, że oskarżenie nie dotyczy działań przeciwko Syryjczykom ani przynależności do organizacji terrorystycznej. – Oskarżono go, gdyż zastrzelił leżących na ziemi żołnierzy przeciwnika – twierdzi prokurator.

27-latek walczył w zbrojnej bandzie Wolna Armia Syryjska, która przez Zachód uznawana jest za “demokratyczną opozycję”. Banda wielokrotnie oskarżała Rosjan o zbrodnie w Aleppo, choć nigdy nie przedstawiono żadnego dowodu, który mógłby potwierdzić oskarżenia. Według wielu obserwatorów, to właśnie WAS dokonywała ostrzałów mieszkalnych dzielnic, szkół i szpitali, by potem zwalić winę na Rosjan.

W trakcie przesłuchiwania przez funkcjonariuszy urzędu ochrony konstytucji i zwalczania terroryzmu kraju związkowego Tyrol przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale potem odwołał to, twierdząc, że został wprowadzony w błąd przez tłumacza. Oskarżonemu grozi dożywocie, zaś proces ma potrwać jeden dzień. Jeszcze dzisiaj można spodziewać się wyroku.

Poinformuj innych:
Źródło:

interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *