KE chce karać Polskę za politykę wobec imigrantów

Poinformuj innych:

YouTube

Komisja Europejska uważa, że Polska powinna ponieść karę za to, że nie chce przyjmować tzw. uchodźców w ramach programu relokacji. Komisarz ds migracji, Awramopulos, twierdzi, że mamy “nieuregulowany rachunek” wobec Unii.

– To jest jak nieopłacony w terminie rachunek, który i tak trzeba uregulować – mówi Dimitris Awramopulos, komisarz unijny ds. migracji i spraw wewnętrznych. Grecki polityk uważa, że Polska i inne kraje, które nie zgodziły się na przyjęcie imigrantów w ramach tzw. relokacji, będą musiały ponieść konsekwencje, jeżeli nie wywiążą się do września z narzuconych zobowiązań.

By zadowolić Unię, musielibyśmy przyjąć kilka tysięcy ludzi. – Jeżeli (…) kraje członkowskie nie zwiększą starań i nie będzie konkretnych rezultatów do września, nie zawahamy się skorzystać z naszych kompetencji, które daje nam traktat – grozi Grek. Według Awramopulosa kraje, które nie zgodziły się na przyjęcie imigrantów w ramach relokacji, naruszają prawo Unii. – Nie nie mają żadnych wymówek, by nie wywiązywać się ze swoich zobowiązań – dodaje komisarz KE.

Poinformuj innych:
Źródło:

wp.pl, rp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *