Wtargnęli na Mszę świętą i wznosili bluźniercze hasła

Poinformuj innych:

Guillermo Ramos Flamerich, CC BY 2.5, Wikimedia Commons

20 mężczyzn wtargnęło na Mszę w kościele w Caracas, stolicy Wenezueli. Mieli nałożone czerwone koszulki i wznosili bluźniercze hasła.

Świadkowie zeznali, że napastnicy krzyczeli m.in. “Szatan w sutannie” i “faszyści”. – Ludzie byli wystraszeni, ale nikomu nic się nie stało – mówi jeden ze świadków.

Atak był najpewniej odpowiedzią na wcześniejszą krytykę prezydenta Nicolasa Maduro, z jaką wcześniej wystąpił kapłan odprawiający Mszę świętą. Napastnicy głośno mówili, że “też mają prawo” mówić z ambony “prawdę polityczną”. Skandowali też, że “Chavez żyje”. Zapowiedzieli też podjęcie kroków w celu zmiany lokalnego kapłana.

To nie pierwsze zakłócenie Mszy w tym roku. 29 stycznia policja weszła w czasie sprawowania Eucharystii do kościoła w Maracaibo, przerywając kazanie na rzecz egzekwowania mandatów drogowych (sic!).

Miesiąc temu zwolennicy rządu protestowali przeciwko abp Antonio Lopezowi, po tym jak ten nazwał socjalizm „nieszczęściem” oraz obrzucili kamieniami katedrę w Caracas.

Z kolei 1 stycznia zamaskowani i uzbrojeni napastnicy napadli klasztor trapistów, rabując jego dobra i terroryzując mnichów.

Poinformuj innych:
Źródło:

pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *