Dobry pomysł na tłusty czwartek – wyślij pączka do Afryki!

Poinformuj innych:

paczek.kapucyni.pl

Kapucyńska fundacja prowadzi akcję, w ramach której można kupić “wirtualnego pączka”. Pieniądze trafią na wyżywienie afrykańskich dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej. Jeden taki “pączek” to dwudniowe wyżywienie dla dziecka.

– Zamiast samemu zajadać się pączkami, możesz podzielić się nimi z głodnymi dziećmi w Republice Środkowoafrykańskiej – zachęcają organizatorzy z Fundacji Kapucyni i Misje.

Akcja “Wyślij pączka do Afryki” organizowana jest już po raz piąty. Inicjatywa to wsparcie pomocy kilkunastu dziełom, które kapucyńscy misjonarze prowadzą w Afryce: dożywianie sierot w Ndim, Zole, Hang Zoung, Kounang i Kowone, budowa studni głębinowej w Bouar, rozbudowa szkoły katolickiej i państwowej w Ndim, leczenie osób niepełnosprawnych ruchowo z Ndim w klinice w Czadzie czy zakup rowerów dla katechistów w Bocaranga. Łączny koszt oszacowany jest na 400 tys. złotych.

Pomóc można zakupując “wirtualnego pączka” za 2 złote. Niewielka dla nas suma wystarczy na wyżywienie dziecka na dwa dni! Zakupu można dokonać na stronie paczek.kapucyni.pl. Ilość pączków jest nieograniczona.

W Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie pracuje jedenastu polskich misjonarzy kapucynów. Ich działalność często wykracza poza zadania związane z posługą kapłańską. Kapucyni dokarmiają osierocone, niedożywione dzieci, kopią studnie w wioskach, w których nie ma dostępu do bieżącej wody oraz budują szkoły. W ramach ubiegłorocznej akcji „Wyślij pączka do Afryki” udało się pozyskać ponad 325 tys. zł.

Poinformuj innych:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *