Zarżnęli kozę na lotnisku

Poinformuj innych:
twitter.com/etribune

twitter.com/etribune

W 2016 roku niektóre ludy wciąż składają ofiary ze zwierząt. Pracownicy Pakistan International Airlines złożyli ofiarę z kozy na pasie startowym przed wylotem samolotu. Wszystko z okazji pierwszego od ponad tygodnia rejsu dla samolotów ATR pakistańskich linii lotniczych. Internet zawrzał.

Sytuacja miała miejsce przedwczoraj na międzynarodowym lotnisku w Islamabadzie, stolicy Pakistanu. Turbośmigłowy samolot ATR szykował się do lotu do miasta Multan. Był to pierwszy rejs dla samolotów ATR od 12 grudnia. Wcześniej loty zostały wstrzymane z powodu rozbicia się samolotu ATR 42-500 z 47 osobami na pokładzie dnia 7 grudnia. – Pracownicy złożyli w ofierze kozę jako wdzięczność, że samoloty ATR wznowiły loty – powiedział w rozmowie z gazetą “Express Tribune” jeden z pracowników.

Pod zdjęciem opublikowanym przez gazetę na Twitterze, na którym widać rytuał, zawrzało. – Nowe procedury bezpieczeństwa? – pyta jedna z Internautek. – To nie ofiara tylko ostrzeżenie dla pasażerów – kwituje inny użytkownik Twittera. – Poważnie, to katastrofa… który mamy rok? – pyta inny.

Zdjęcie szybko rozprzestrzeniło się po wielu portalach społecznościowych.

Oficjalny przedstawiciel Pakistan International Airlines Daniyal Gilani podkreślił, że była to osobista inicjatywa pracowników spółki na lotnisku, zarząd nie ma związku z incydentem.

Składanie ofiary w Pakistanie odbywa się nie po raz pierwszy. Według gazety minimum dwie prywatne linie lotnicze uciekały się do takich praktyk w 2010 i 2012 roku po katastrofie samolotu.

Poinformuj innych:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *